Pranie dywanów z odbiorem

Zajmujemy się profesjonalnym praniem dywanów – Warszawa i inne miasta w Polsce – syntetycznych, wełnianych, jedwabnych itd.  Zabijamy bakterie, rzucamy wyzwanie brudowi. Stosujemy bezpiecznie i nieuczulające środki chemiczne. Radzimy sobie z najtrudniejszymi plamami, takimi jak: wino, krew, farba, atrament, smoła i wiele więcej. Czyszczenie dywanów kończy się ich dokładnym osuszeniem, które zabezpiecza je przed pleśnią. Nasz personel usuwa 99% nieprzyjemnych zapachów.

Wybierz rodzaj, który posiadasz i zobacz swoje opcje prania dywanów:

Pranie dywanów – jak to się robi?

Pranie dywanów jest procesem, który rozpoczyna się od czyszczenia plan i zabrudzeń specjalnymi środkami chemicznymi. Następnie dywany trafiają do maszyn piorących, które usuwają wszelkie zabrudzenia.

Ostatnim bardzo ważnym etapem prania dywanów jest ich suszenie. Pozostawienie jakiejkolwiek wilgoci w dywanach powoduje rozwój w nich bakterii i niszczy końcowy efekt procesu prania. Stąd też dbamy, aby dywany były ostatecznie maksymalnie suche.

Pranie dywanów – dlaczego metodą chemiczną?

Pranie mechaniczne, które polega na wytrącaniu zabrudzeń z włosia dywanów, nie jest doskonałe. Należy pamiętać, że jeden cal kwadratowy dywanu może zawierać nawet 200 000 bakterii! Wiele z nich jest zbyt małych, aby usunąć je mechanicznie. Rozwiązaniem tego problemu jest chemiczne pranie dywanów. Podczas procesu prania stosujemy środki chemiczne, które trwale rozwiązują problem brudu. Wykorzystywana przez nas chemia jest mocna, ale również bezpieczna – nie powoduje reakcji alergicznych.

Chemiczne pranie dywanów jest o wiele efektywniejsze i zapewnia większą higienę. Poza efektami wizualnymi w postaci pięknych, odnowionych dywanów, macie gwarancję głębokiej czystości, która polega nie tylko na usunięciu cząstek zabrudzeń, ale również usunięciu bakterii.

Pranie dywanów – dlaczego warto? 

Dywany to siedlisko bakterii. Nawet jeśli z zewnątrz nie widać zabrudzeń, to można być pewnym, że długo użytkowany dywan kryje wiele niebezpieczeństw w postaci drobnoustrojów. Te z kolei wpływają na nasze zdrowie. Jest to zjawisko tym niebezpieczniejsze, jeśli w domu przebywają dzieci, które są o wiele bardziej podatne na różnego rodzaju choroby i zakażenia. Regularne czyszczenie dywanów pomaga rozwiązać ten problem i sprawia, że dywany w naszych mieszkaniach czy biurach są bezpieczne i higieniczne. Warto zapamiętać. Dywan należy prać nie tylko wtedy, gdy widoczne są na nim zabrudzenia. Należy robić to regularnie. Dzięki temu usuniemy szkodliwe bakterie i zadbany o zdrowie nasze i naszych bliskich.