Antyalergiczne pranie dywanów

Dywan, choć jest piękną ozdobą pomieszczenia, akumuluje ogromne ilości kurzu oraz zanieczyszczeń. Jest idealnym środowiskiem do rozwoju roztoczy, a co za tym idzie, nieodpowiednio czyszczony może negatywnie wpływać na alergików. Bardzo ważne jest więc regularne dbanie o dywan, jednak samo odkurzanie go nie wystarczy. Zdecydowanie efektywniejsze jest pranie chemiczne. Dywan Box, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, oferuje czyszczenie antyalergiczne dywanów przy użyciu wyłącznie bezpiecznych dla ludzi i zwierząt środków, zapewniających natychmiastowe efekty i neutralizujących wszelkie alergeny. Ponad 15 lat doświadczenia oraz nowoczesny park maszynowy, jakie posiadamy, pozwalają nam zapewnić obsługę na najwyższym poziomie.

Pranie antyalergiczne – co to?

Antyalergiczne pranie dywanów polega na wytrącaniu zabrudzeń z włosia z użyciem specjalnie do tego przeznaczonych środków chemicznych. Mimo że chemia, którą wykorzystujemy, jest mocna, nie powoduje reakcji alergicznych, skutecznie usuwając nie tylko nagromadzony brud, ale i niewidoczne gołym okiem bakterie. Po zneutralizowaniu roztoczy, dywany poddawane są procesowi suszenia przez naszych specjalistów, co pozwala na ostateczne pozbycie się cząstek stałych.

Jak wygląda czyszczenie antyalergiczne dywanów?

Czyszczenie antyalergiczne dywanów, oferowane przez Dywan Box, to proces niezwykle złożony, składający się z kilku etapów. Zdajemy sobie sprawę, że czasem trudno znaleźć czas na zadbanie o produkt samodzielnie, dlatego, po uprzedniej konsultacji, wyślemy naszych najlepszych specjalistów do Twojego domu po jego odbiór. Następnie poddamy go kompleksowemu czyszczeniu, używając nie tylko specjalistycznych antyalergicznych środków, ale i najnowocześniejszych maszyn piorących. W dalszej kolejności gotowy dywan przechodzi ocenę jakości, po której zostaje zapakowany w folię i dostarczony wprost pod drzwi naszych klientów.

Płyn antyalergiczny do dywanów

Jak wspomnieliśmy, dywany prane są przy użyciu mocnych, ale bezpiecznych środków chemicznych, w tym specjalistycznych płynów antyalergicznych. Środki te są nieszkodliwe, dostosowane do wybranego rodzaju produktu i typu zabrudzeń. Co istotne, nie tylko usuwają one zanieczyszczenia, ale i nadają dywanom miękkości i puszystości.

Antyalergiczny proszek do prania

Tak płyny, jak i proszki, z których korzystamy, są starannie wyselekcjonowane i dopasowane pod konkretny typ dywanu oraz wymogi klientów. W Dywan Box używamy ponad 60 środków piorących, które gwarantują, że usunięte roztocza nie rozwiną się ponownie nawet przez 6 miesięcy od wykonanej przez specjalistów usługi.

Dywan hipoalergiczny

Wybór dywanu dla alergika to nie lada wyzwanie. Produkt ten musi nie tylko spełniać wymagania estetyczne i pasować do pomieszczenia, ale również nie powodować szkodliwych reakcji alergicznych. W rezultacie osoby dotknięte nadwrażliwością muszą zrezygnować z dywanów wykonanych z włókien naturalnych, np. wełny. Tego typu produkty szybko kolonizują roztocza i są doskonałą pożywką dla pajęczaków. Najbezpieczniejszym wyborem będą wysokiej jakości dywany syntetyczne, poliestrowe oraz w niektórych przypadkach, bawełniane. Niezależnie jednak od tego, na jaki produkt się zdecydujemy, musimy pamiętać o regularnym i odpowiednim czyszczeniu. Antyalergiczne pranie dywanów, które oferujemy, pozwoli do minimum ograniczyć występowanie alergenów, a co za tym idzie, znacznie usprawni Twój komfort życia. Jest to zatem inwestycja nie tylko w poprawę estetyki domu, ale i Twoje własne zdrowie.