FAQ – najczęstsze pytania

Jakie metody płatności akceptujecie?

Obecnie honorujemy płatności: kartą i gotówką.

Czy może dojść do sytuacji, że mój dywan nie zostanie dostarczony na czas?

Niestety nie zawsze mamy wpływ na czynniki zewnętrzne, jakimi może być opóźnienie w dostawie, ale dzięki wewnętrznym systemom i wyszkolonym pracownikom stale podnosimy efektywność procesów logistycznych.

Czy otrzymam gwarancję usunięcia wszystkich plam?

Nigdy nie dajemy stuprocentowej gwarancji, że wszystkie plamy zostaną usunięte. Zapewniamy jednak, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby usługa została odpowiednio zrealizowana.

Jak przebiega pranie dywanu w pralni?

Na początku dokładnie analizujemy zabrudzenia i weryfikujemy wymiary dywanu. Kolejnym krokiem jest wytrzepanie dywanu oraz pranie wstępne pozwalające na rozpuszczenie powierzchownego brudu. Następnie wykonujemy pranie właściwe. Po wszystkim następuje etap płukania. Wypłukany dywan poddawany jest procesowi suszenia w odpowiednich warunkach. Gotowy, wyprany dywan poddawany jest ocenie jakościowej, ponownie odkurzany i zabezpieczany w folię.

Jakie środki używane są podczas prania?

Używane przez nas środki są nieszkodliwe, a jednocześnie bardzo skuteczne. Wykorzystujemy ponad 60 środków piorących, które są odpowiednio dostosowane do wybranego rodzaju dywanu i typu zabrudzeń.

Jak zabezpieczany jest dywan?

Dywany zabezpieczamy za pomocą specjalnej foli po jego wypraniu.

W jakich temperaturach prane są dywany?

Pranie dywanów odbywa się w niskich temperaturach do 35 stopni, które nie uszkadzają włókien, nie powodują zmian kształtu oraz rozmiaru dywanu. Dzięki naszym metodą zachowujemy naturalną strukturę dywanu.

Czy dywan muszę sam/sama przywieźć, czy odbieracie?

Oczywiście odbieramy, jednak dywan można do nas przywieźć osobiście i wtedy udzielamy rabat -2 zł na metrze kwadratowym.

Kiedy płace za usługę?

Za usługę płacimy przy odbiorze dywanu. Honorujemy płatność kartą i gotówką.

Czy przyjmujemy każdy rodzaj dywanu?

Tak, przyjmujemy każdy rodzaj dywanu.

Jak długo trwa proces prania dywanu?

Profesjonalna usługa trwa kilka dni, dywan otrzymują Państwo od 7 do 12 dni od jego oddania.

Czy uda się usunąć nieprzyjemny zapach moczu zwierzęcego?

Zapachy moczu są trudne do usunięcia domowymi metodami, jednak można się pozbyć ich za pomocą profesjonalnej usługi prania dywanów. Warto wybrać pakiet, który zawiera już neutralizację zapachu, lub dokupić taką usługę podczas składania zamówienia.

Czy czyścimy dywany ma sucho?

Oczywiście, że tak – metoda ta nazywa się DRY CLEANING – to nowoczesna metoda do drogich dywanów z delikatnym włosiem (takich jak: jedwab, wiskoza, bambus) , które potrzebują wyjątkowego suchego oczyszczenia.

Na czym polega eliminacja roztoczy z dywanu?

W każdym dywanie prędzej czy później zagnieżdżą się roztocza, dla których gęste włosie stanowi idealne środowisko. Roztocza stanowią poważne zagrożenie dla domowników, wywołując reakcje alergiczne i powodując choroby górnych dróg oddechowych. Dlatego każdy dywan powinien być regularnie prany w profesjonalnej pralni.

Stosując odpowiednie środki chemiczne, całkowicie eliminujemy roztocza z dywanu, po prostu je zabijając. Efekt jest bardzo trwały – producent środka gwarantuje, że roztocza nie rozwiną się ponownie przez nawet 6 miesięcy od wykonania usługi, jeśli wybierzesz opcję eliminacja roztoczy z nanocząsteczkami srebra.

Co to jest impregnacja dywanu?

Impregnowanie dywanu z założenia ma spowolnić proces jego ponownego brudzenia i ułatwić jego codzienną pielęgnację. Nie wierzmy w zapewnienia, że impregnacja całkowicie chroni dywan przed ponownym zabrudzeniem lub plamami – nie jest to prawda.
Profesjonalnie przeprowadzona impregnacja dywanu sprawia, że dużo łatwiej będzie nam usunąć nawet bardzo uporczywe plamy w domu. Z tego powodu jest to jak najbardziej opłacalny i wskazany zabieg.

Pamiętajmy, że zaimpregnowany dywan nadal wymaga podstawowej pielęgnacji, przede wszystkim regularnego odkurzania, które zwiększa trwałość impregnatu.

Co to jest ozonowanie dywanu?

Podstawowym celem ozonowania dywanu jest trwała eliminacja bakterii, grzybów, pleśni i drobnoustrojów, które gnieżdżą się w domowych dywanach. Metoda ta jest bardzo skuteczna i przynosi także dodatkowe efekty w postaci neutralizacji nieprzyjemnych zapachów.

Czy chemia użyta do prania dywanu jest bezpieczna dla dzieci?

W procesie prania na wskroś używany wyłącznie atestowanych, markowych środków chemicznych, które zostały przebadane pod kątem ich bezpieczeństwa i wpływu na ludzi. Nie trzeba się więc ich obawiać. Dodatkowo podczas prania, odwirowania i suszenia praktycznie cała chemia jest wypłukiwana z powierzchni dywanu. Warto wiedzieć, że świadczymy usługi także na rzecz przedszkoli i żłobków, co jest dostatecznym potwierdzeniem bezpieczeństwa stosowanej przez nas chemii.

Czy świadczycie usługi dla przedszkoli i żłobków?

Tak

Obszywanie, przycinanie dywanu – na czym to polega?

Usługa ta umożliwia idealne dopasowanie dywanu do dowolnego pomieszczenia. Wyobraźmy sobie, że kupiliśmy dywan w standardowym kształcie. Chcemy nim tymczasem przykryć podłogę w kształcie trójkąta. Jest to jak najbardziej możliwe. Wówczas proponujemy usługę profesjonalnego przycięcia połączonego z ponownym obszyciem brzegów – dzięki temu dywan nie będzie się strzępił i będzie prezentować się tak samo efektownie, jak na początku.

Obszycie pozwala także przywrócić dawny wygląd starym, zmechaconym dywanom, których brzegi są już mocno zniszczone. Jest to rozwiązanie znacznie tańsze niż zakup nowego dywanu.

Czym się różni pranie piorącym odkurzaczem (usługa prania na miejscu) dywanu od prania w Waszej firmie?

  • Pranie na wskroś to wieloetapowy proces. Dywan jest trzepany z obu stron, następnie prany przy użyciu profesjonalnych środków chemicznych, odwirowany, wysuszony. Dzięki temu mamy pewność, że wszelkie zabrudzenia zostały trwale usunięte, a dywan ponownie jest bezpieczny dla domowników.
  • Pranie Karcherem jest nieco tańsze, ale to w rzeczywistości pozorna oszczędność. Dywan pozostaje wilgotny i to właściciel musi się zatroszczyć o jego wysuszenie, co oczywiście bywa kłopotliwe. Nierzadko przez wiele dni towarzyszy nam wówczas przykry zapach stęchlizny. Decydując się na usługę prania na wskroś, mamy gwarancję, że dywan trafi do nas w 100% wysuszony.
  • Różnica polega przede wszystkim na efektywności prania. Stosując wyłącznie metodę powierzchowną (przy pomocy Karchera), usuwamy tylko widoczne gołym okiem plamy i ogólne zabrudzenie dywanu. Pamiętajmy, że brud, a przede wszystkim roztocza i drobnoustroje najczęściej utrzymują się u podstawy włosia, dlatego koniecznie trzeba do nich dotrzeć. Stosujemy do tego profesjonalną metodę prania na wskroś.

Dlaczego trzeba regularnie prać dywany?

Dywany, choć prezentują się bardzo efektownie, są także prawdziwym siedliskiem roztoczy, bakterii i innych groźnych dla naszego zdrowia drobnoustrojów. Jeśli w domu mieszkają zwierzęta, dywany mogą być przez nie zabrudzane moczem, kałem, nawet wymiocinami. Oczywiście dochodzą do tego wszelkie wypadki: wylanie na dywan wina czy soku.

Z czasem ręczne usuwanie plam domowymi sposobami po prostu przestaje przynosić efekty. Wówczas konieczne jest oddanie dywanu do profesjonalnej pralni. Dobrze wyprany dywan prezentuje się jak nowy. Jest wolny od kurzu i mikroorganizmów, które wywołują alergie i choroby górnych dróg oddechowych. Nie wydzielają się z niego przykre zapachy, znikają dawne plamy, włosie odzyskuje sprężystość. To inwestycja w poprawę estetyki domu oraz zdrowie mieszkańców.

SiteMap