Obszywanie dywanów

Czasami, żeby dopasować dywan do pomieszczenia, trzeba go przyciąć i nadać mu odpowiedni kształt. Konieczne jest wówczas obrębienie brzegów i zabezpieczenie krawędzi przed strzępieniem. Obszywanie dywanów jest również wskazane, jeśli zauważyłeś, że rogi zaczęły się pruć, a nie chcesz kupować nowej wykładziny.

Wszystkie niezbędne obróbki przeprowadzisz w naszej pralni, gdzie oprócz czyszczenia, świadczymy również usługi obszywania dywanów, wykładzin oraz chodników o różnej długości runa.

Czym jest obszycie dywanu?

Do obszywania wykorzystujemy najlepsze maszyny oraz materiały, dzięki którym dajemy Ci pewność, że po takim zabiegu Twój dywan posłuży Ci jeszcze przez długie lata.

Za pomocą precyzyjnych i nowoczesnych urządzeń jesteśmy także w stanie zmienić rozmiar, jak i kształt prawie każdego dywanu.

Ważne: usługa obszywania oraz docinania dywanu odbywa się dopiero po jego dokładnym wypraniu. W ramach przycinania dywanów świadczymy także usługę ich obszywania oraz obcinania frędzli. Kilkunastoletnie doświadczenie w branży pozwala nam na zastosowanie odpowiednich i nowoczesnych technik, dzięki czemu Państwa dywan będzie dosłownie uszyty na miarę!

Profesjonalnie, rzetelnie, na czas. Bez strzępienia i zgodnie z wytycznymi Klienta. Nasi specjaliści służą radą i doświadczeniem, pozostając do Państwa dyspozycji zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba. Proponujemy Państwu również usługę profesjonalnego obszywania dywanów, wykładzin, chodników zarówno nowych, jak i używanych.

W skład usługi wchodzą kompleksowe przeróbki i naprawy dywanów, m.in:

 • przeróbki,
 • zwężanie,
 • skracanie,
 • obszywanie krawędzi dywanów,
 • chodników,
 • likwidacja frędzli i inne.

Posiadamy szeroką paletę kolorów przędzy, która pozwoli nam dopasować do różnych modeli dywanów. Szanowni Klienci! Z przyjemnością informujemy, że wprowadziliśmy do naszej oferty nowe usługi. Jeśli frędzle już powypadały, chodnik jest za długi albo obszycie dywanu naderwało się, możesz zamówić przycinanie oraz obszywanie dywanów i wykładzin. Kompleksowo zadbamy o Twój dywan!

Krawiectwo jest sztuką dedykowaną nie tylko odzieży! Dywany i wykładziny nie rzadko również wymagają drobnych przeróbek. Obszywanie dywanów i wykładzin nie tylko podnosi ich estetykę, ale również przedłuża żywotność. Prawidłowe zabezpieczenie boków i rogów, uwalnia je od prucia się, zaciągania i strzępienia na brzegach.

Apretura to także proces ożywienia i ochrony koloru tkanin, poprzez zastosowanie czegoś w rodzaju warstwy ochronnej, zapobiegającej utrwalaniu się plam, oraz przyleganiu brudu.

Obszywanie dywanów i wykładzin podłogowych

Tekstylia podłogowe każdego dnia są narażone na intensywną eksploatację. Właściwa pielęgnacja i dbanie o runo może przedłużyć ich żywotność, ale nie jest w stanie całkowicie wyeliminować uszkodzeń związanych z naturalnym zużywaniem się materiału. W takich przypadkach ratunkiem może się okazać obszywanie dywanów i wykładzin, dzięki czemu przywrócisz tekstyliom podłogowym dawny wygląd oraz zapobiegniesz dalszemu postępowaniu uszkodzeń.

Obszywanie dywanów jest niezbędne również wtedy, gdy zamierzasz całkowicie odmienić design wykładziny czy chodnika. Możesz wówczas nadać im inny kształt, przyciąć do odpowiedniego wymiaru lub poprawić ich estetykę. Do wyboru masz bowiem różnorodne kolory taśm i nici wykończeniowych, które możesz dopasować do odcienia runa lub potraktować jako kontrastujący akcent.

Na czym polega usługa obszywania dywanów i wykładzin

Obszywanie dywanów, wykładzin i chodników nie jest skomplikowane, ale wymaga wiedzy, doświadczenia i odpowiednich narzędzi. Konieczne jest też odpowiednie przygotowanie tekstyliów, dlatego na początku muszą zostać dokładnie wyprane. Następnie przycina się je do określonego wymiaru oraz kształtu i dobiera najkorzystniejszą metodę obszywania wykładzin. Cena w dużej mierze zależy od rozmiaru i techniki, którą dopasowuje się na podstawie rodzaju włókien i struktury tkaniny.

Maszyna do obszywania dywanów i wykładzin podłogowych

Ręczne obszywanie wykładzin byłoby trudne lub wręcz niemożliwe, ze względu na gruby i sztywny materiał. Znacznie prostsze i mniej czasochłonne jest wykorzystanie specjalnego urządzenia do przeróbek i wykańczania tekstyliów podłogowych.

Profesjonalna maszyna do obszywania dywanów nie tylko ułatwia pracę, ale i przekłada się na lepsze efekty. Jest przystosowana do obrabiania nawet bardzo grubych materiałów z długim włosiem bez ryzyka poszarpania krawędzi. Maszyna do obszywania dywanów gwarantuje również równe, trwałe i estetyczne wykończenie brzegów w dowolnym kolorze nici lub taśmy.

Obszywanie dywanów i wykładzin. Cena

Samodzielne próby renowacji lub obrębienia brzegów mogą zakończyć się trwałym uszkodzeniem materiału. Zamiast eksperymentować i narażać się na dodatkowe koszty, warto od razu skorzystać z usługi, jaką jest obszywanie dywanów. Cena zależy od wielu czynników, takich jak wielkość, kształt, rodzaj materiału oraz zakres wykonywanych prac.

Oprócz obszywania dywanów i wykładzin oferujemy także dodatkowe usługi, m.in.:

 • przeróbki,
 • zwężanie,
 • skracanie,
 • likwidacja frędzli,
 • naprawy dywanów, wykładzin i chodników.

Jeśli chodzi o obszywanie dywanów, cena obejmuje również pranie z możliwością skorzystania z innych usług, takich jak ozonowanie, usuwanie nieprzyjemnych zapachów, eliminacja roztoczy czy impregnacja.

Mamy doświadczenie w czyszczeniu oraz obszywaniu dywanów, wykładzin i chodników wykonanych z delikatnych tkanin, które wymagają specjalnego traktowania. Dla nas nie ma także znaczenia wielkość i kształt, gdyż dysponujemy zaawansowaną maszyną do obszywania dywanów i wykorzystujemy nowoczesne techniki obróbki, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Zapraszamy do skorzystania z oferty!

SiteMap