Ozonowanie dywanu

Dywan to nie tylko dekoracja, która podkreśla charakter wystroju wnętrza. To także funkcjonalny element wyposażenia, zapewniający doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Ponadto chodzenie po miękkim runie jest znacznie przyjemniejsze niż stąpanie po zimnej i twardej podłodze.

Korzyści wynikające z posiadania dywanów są więc niepodważalne, ale należy pamiętać o ich prawidłowej pielęgnacji. Regularne odkurzanie nie wystarczy, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń tkwiących głęboko we włóknach. Metodą, która jest w stanie skutecznie usunąć drobnoustroje i nieprzyjemne zapachy, jest ozonowanie dywanu. To w pełni bezpieczna i ekologiczna technika dezynfekcji bez użycia silnych środków chemicznych.

Ozonowanie dywanu – co to znaczy?

Ozon to gaz o silnym działaniu bakteriobójczym, wykazującym ponad 50 razy większą skuteczność niż chlor i inne produkty biobójcze. Ma właściwości utleniające, co ma niszczycielski wpływ na komórki mikroorganizmów i bakterii chorobotwórczych. Ozonowanie dywanów jest jednocześnie bezpieczne dla otoczenia, nie powoduje podrażnień dróg oddechowych czy reakcji alergicznych. Ozon jest w stanie głęboko wniknąć we włókna wykładziny i pozbyć się bytujących tam bakterii, wirusów, grzybów, roztoczy i innych patogenów. Dezynfekcja ozonem nie tylko pozostawi dywan w sterylnej czystości, ale i pozbędzie się z niego nieprzyjemnych zapachów.

Ozonowanie dywanów – na czym polega?

Usługa polega na wykorzystaniu specjalnego urządzenia do generowania ozonu. Po uruchomieniu wytwarza biobójczy gaz o odpowiednim stężeniu. W komorze generatora umieszcza się wyprany i wysuszony dywan, a następnie zostawia go tam przez 30-60 min. Po zakończonym procesie dywan jest świeży, pozbawiony zanieczyszczeń i skutecznie zdezynfekowany.

Zaleca się, aby ozonowanie dywanów przeprowadzać po każdym praniu lub w miarę potrzeb. Na częstsze odkażanie ozonem warto się zdecydować, jeśli w domu mieszkają dzieci, alergicy lub osoby chore i o obniżonej odporności organizmu.

Dezynfekcja ozonem i płynące z tego korzyści

Zabieg ozonowania dywanów niesie za sobą liczne korzyści, szczególnie w kontekście zdrowotnym. To obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów dezynfekcji bez użycia silnych detergentów. Dlaczego warto zdecydować się na bezpieczne ozonowanie dywanów i wykładzin?

  • skutecznie usuwa bakterie, zarodki pleśni i grzybów, wirusy i inne drobnoustroje chorobotwórcze;
  • zapobiega ponownemu osiadaniu mikroorganizmu i rozwojowi bakterii;
  • neutralizuje nieprzyjemne zapachy dymu papierosowego, spalenizny, stęchlizny, moczu, wymiocin oraz innych substancji;
  • ozonowanie dywanu jest bezpieczne dla ludzi i zwierząt;
  • to ekologiczna metoda czyszczenia, która nie oddziałuje niekorzystnie na środowisko naturalne;
  • ozon jest w stanie wniknąć w najdrobniejsze zakamarki, dlatego sprawdzi się również w przypadku dywanów z gęstym runem i długim włosiem;
  • odkażanie ozonem jest całkowicie bezpieczne dla dywanów, nie powoduje ich odkształcenia, blaknięcia kolorów czy utraty puszystości.

Dezynfekcja ozonem to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz odświeżyć dywan i zadbać o jego higieniczną czystość. Zaleca się, aby przed ozonowaniem poddać dywan profesjonalnemu czyszczeniu przy użyciu specjalistycznych środków piorących.

Ozonowanie dywanu – sposób na sterylność i czystość

Zabieg ozonowania dywanów jest polecany osobom, które szukają bezpiecznej i ekologicznej alternatywy dla chemicznego czyszczenia. To uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku dywanów syntetycznych, a także tych, wykonanych z wełny, jedwabiu i wiskozy.

Oferujemy kompleksowy zakres usług, na które składa się pranie i ozonowanie dywanów. Mamy doświadczenie i dysponujemy nowoczesnym sprzętem, dzięki czemu możemy Ci zapewnić najwyższą jakość i skuteczność odkażania ozonem. Zależy nam na Twojej wygodzie, dlatego odbierzemy od Ciebie dywan w najdogodniejszym dla Ciebie terminie, a po wszystkim dostarczymy go z powrotem.

Zapraszamy do skorzystania z usług ozonowania dywanów i zapoznania z pozostałą ofertą!

SiteMap