Jak czyścić dywan do pokoju dziecięcego?

Dzieci mają słabo wykształcony układ odpornościowy, dlatego są podatne na infekcje i reakcje alergiczne wywołane czynnikami zewnętrznymi. Ważne jest więc, aby zapewnić im higieniczne warunki do życia i dbać o czystość domu. Elementem, który gromadzi mnóstwo kurzu i chorobotwórczych roztoczy, jest dywan do pokoju dziecięcego. Zobacz, jak o niego dbać, aby był bezpieczny dla malucha!

Jak dbać o dywan do pokoju dziecięcego?

Urządzając pokój malucha, należy zwrócić uwagę na to, aby przestrzeń była funkcjonalna, przytulna i bezpieczna. Istotnym elementem wystroju jest dywan z miękkiego włosia, który chroni przed bolesnymi upadkami, izoluje od chłodnej podłogi i zapewnia przyjemne miejsce do zabawy. Niestety, jest on bardzo podatny na zabrudzenia i stwarza doskonałe warunki do rozwoju drobnoustrojów, które bytują w głębi włókien.

Należy więc pamiętać, aby regularnie pielęgnować dywan do pokoju dziecięcego i w miarę możliwości nawet codziennie go odkurzać. Oprócz tego warto co jakiś czas skorzystać z profesjonalnych metod czyszczenia, szczególnie jeśli Twoje dziecko cierpi na alergie lub nawracające choroby układu oddechowego.

Profesjonalne metody czyszczenia dywanu do pokoju dziecięcego

Samodzielne czyszczenie dywanu do dziecięcego pokoju nigdy nie będzie tak skuteczne,
jak w profesjonalnej pralni. Zwykły odkurzacz i sklepowe detergenty nie są bowiem w stanie całkowicie pozbyć się cząsteczek kurzu i mikroorganizmów, które osadzają się w głębszych warstwach runa. Domowe sposoby mogą ponadto doprowadzić do trwałego zniszczenia włókien, dlatego znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest antyalergiczne pranie dywanów wspierane przez inne metody czyszczenia.

Antyalergiczne pranie dywanów

Usługa czyszczenia antyalergicznego dywanów polega na zastosowaniu specjalnych środków chemicznych, które skutecznie usuwają bakterie, grzyby i inne drobnoustroje z włókien. Wykorzystywane detergenty są w stanie pozbyć się najdrobniejszych cząsteczek mikroorganizmów, a jednocześnie są bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Antyalergiczne pranie dywanów zostaje zakończone suszeniem w specjalnej maszynie, dzięki czemu dywan jest puszysty, świeży i pachnący.

Ozonowanie dywanu do dziecięcego pokoju

Kolejną metodą, która pozwoli zadbać o nieskazitelną czystości dywanu do pokoju dziecięcego, jest ozonowanie. Wykorzystuje się do tego nowoczesny generator gazu biobójczego, który wnika w głąb włokiem i neutralizuje wszelkie drobnoustroje. Dezynfekcja ozonem usuwa również nieprzyjemne zapachy i zapobiega ponownemu rozwojowi bakterii, przez co dywan do dziecięcego pokoju na dłużej pozostaje higienicznie czysty.

Nano impregnacja srebrem

Nano impregnacja polega na naniesieniu na dywan warstwy nanocząsteczek srebra, które tworzą barierę ochronną przed zabrudzeniami i mikroorganizmami. Srebro ma naturalne właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i antywirusowe, które hamują rozwój patogenów na powierzchni włókien. Nano impregnacja srebrem zapewnia długotrwałą czystość i higienę dywanu do pokoju dziecięcego, a także chroni go przed blaknięciem i zużyciem.

Jaki dywan do pokoju dziecięcego będzie najlepszy?

Dla utrzymania higienicznych warunków duże znaczenie ma nie tylko regularne czyszczenie, ale i to, jaki dywan do pokoju dziecięcego wybierzesz. Długie, puszyste runo jest przyjemne w dotyku, ale trudniej usunąć z niego zanieczyszczenia, które wnikają w głąb włókien.

W przypadku alergików lepszym rozwiązaniem będzie dywan do pokoju dziecięcego wykonany z syntetycznych tkanin, które mają właściwości antystatyczne i są łatwe w utrzymaniu czystości. Naturalne materiały mogą bowiem wywoływać reakcje alergiczne, dlatego warto to uwzględnić, jeśli zastanawiasz się, jaki dywan do pokoju dziecięcego będzie odpowiedni.

SiteMap